08:42 / E Enjte, 01 Mars 2018

I biri 75 vjeçar luan për Anglinë, krenar babai 101 vjeç

John Shannon është si shumë baballarë anglez që dëshirojnë t’i shohin fëmijët e tyre të luajnë për Kombëtaren Angleze, shkruan indeksonline.

Megjithatë, ndryshe nga të tjerët, John është 101 vjeç dhe djali i tij i “çmendur”, John “Junior” është 75 vjeç.

Veteranët e Anglisë u takuan me ata të uellsit për trofeun “Dermot Gallagher”.

Djali i John është një nga dy lojtarët që mbajnë numrin 3 për Anglinë brenda sallës së madhe këtë ndeshje. Loja është zhvilluar në ambient të mbyllur për të mbrojtur eshtrat e vjetra nga moti i dimrit.

‘Junior’ është një nga anëtarët më të vjetër në një skuadër me një moshë mesatare prej 67 vjeç.

Kur u pyet për momentin e tij krenar për të parë djalin e tij gjatë viteve, Xhon Sr iu përgjigj: “Duke e parë atë të bëjë debutimin e tij të Anglisë, sigurisht.

“Shikova atë të veshë atë këmishë të bardhë për herë të parë.” Dhe sa i vjetër ishte djali i tij në atë pikë? “72.”

Nga një altoparlant në katror 12 inç të dy himnet bëjnë jehonë rreth arenës, burrat qëndrojnë në vëmendje dhe këndojnë së bashku.

Ish-referi i Premierligës, Dermot Gallagher është njeriu në mes të këtij spektakli interesant që luhet në të njëjtën sipërfaqe ultra-moderne që përdoret nga skuadra e parë e Anglisë që përgatitet për turnetë e mëdha. /IndeksOnline/