13:09 / E Diele, 15 Prill 2018 / indeksADMonline

Interesante: Kjo kafshA� lA� pa drita 43 mijA� njerA�z [Video]

NjA� shpA�rthim i madh nA� njA� fabrikA� energjie nA� Tennessee, zhyti thuajse gjysmA�n e West Knoxville Tennessee nA� errA�sirA�.

Autoritetet thonA� se shpA�rthimi ishte shkaktuar nga njA� rakun.

NjA� zA�dhA�nA�s i Bordit tA� ShA�rbimeve tA� Knoxville (KUB) tha pA�r Knox News se rakuni shkaktoi ndA�rprerje masive tA� energjisA� pA�r 43,000 konsumatorA�.

ZA�dhA�nA�si tha se nA�nstacioni A�shtA� i pajisur me pajisje pA�r mbrojtje tA� kafshA�ve tA� egra por rakuni hyri nA� njA� pikA� tA� pambrojtur.

Besohet se shpA�rthimi dhe ndA�rprerja e mA�vonshme ishin rezultat i njA� hapi tA� gabuar nga kafsha.

Autoritetet mendojnA� se krijesa preku ‘dy pjesA� tA� nA�nstacionit duke pA�rfunduar nA� qark.

Midgett thotA� se kur zyrtarA�t arritA�n ata gjetA�n rakun ‘nA� tA� vA�rtetA� tA� gjallA�, por jo mirA�’.

Kjo nuk mund tA� jetA� aq e pazakontA� sa duket. Sipas kompanisA�, rreth 9 pA�r qind e ndA�rprerjeve janA� shkaktuar nga kafshA� tA� egra./BS/

https://youtu.be/3U6J4gpWnPY