17:18 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Legjenda e Milanit në krye të Federatës Italiane?

Carlo Tavecchio ka dhënë dorëheqja nga posti i presidentit të Federatës Italiane të futbollit, duke marrë për sipër përgjegjësinë e mos kualifikimit të Italisë në Kupën e Botës.

Vendin e lënë bosh nga ai mund ta marrë legjenda e Milanit, Paolo Maldini.

Sipas mediave italiane, ministria e sportit ka kontaktuar Maldinin dhe shumë shpejtë do të ketë një marrëveshje mes tyre. /IndeksOnline/

 

Temat: