22:30 / E Shtunë, 09 Qershor 2018 / indeksADMonline

Makinën e vjetër e transformon në furrë pice [Foto]

Zakonisht kur njerëzit mendojnë të modifikojnë një makinë, është për ta bërë më shumë se një makinë.

Artisti francez Bendetto Bufalino ka pasur një tjetër ide modifikimi. Ai e ka transformuar makinën e tij në një furrë pice.

Nuk është hera e parë që Bufalino ka bërë modifikime të tilla. Ai ka shndërroi një makinë në xhakuzi, një makinë policie në një kafaz pule, e shumë modifikime tjera.

Ai i prishi dritaret e një Ford Mondeo të vjetër në këmbim të paneleve metalike dhe i hoqi të gjitha sendet e panevojshme, si rrota dhe ulëset dhe ndërtoi një raft të improvizuar me tulla që mund të mbajë nxehtësi të lartë. /IndeksOnline