19:47 / E Mërkurë, 16 Maj 2018

Marseille – Atletico Madrid, formacionet zyrtare

Marseille dhe Atletico Madrid do të takohen në finale të Europa Ligës e cila zhvillohet në Lyon të Francës duke filluar nga ora 20:45.

Francezët në finale vijnë pasi eliminuan Salzburgun ndërsa spanjollët në gjysmëfinale eliminuan Arsenalin.

Këto janë formacionet zyrtare:

Marsielle: Mandanda; Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi; Sanson, Anguissa; Thauvin, Payet, Ocampos; Germain.

Atletico Madrid: Oblak; Juanfran, Gimenez, Godin, Filipe Luis;Thomas, Saul, Koke, Gabi; Griezmann, Diego Costa