08:40 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Mbi 1 miliard shpenzime, PSG dështon sërish (Foto)

Parisienët pësuan një tjetër eliminim nga Liga e Kampionëve.

Një tjetër vit, një tjetër investim masiv, një tjetër eliminim i mjerë nga Liga e Kampionëve.

Skuadra e Unai Emery u mposht nga Reali i Madridit dy herë, një në Spanjë (3-1) dhe një në Francë (1-2).

Më shumë se kurrë këtë sezon, ëndrra e madhe e PSG-së ishte Liga e Kampionëve. Madje pronari i klubit bëri super transferime, Neymar, Dani Alves dhe Kylian Mbappe.

Në pesë vitet e fundit, klubi francez ka bërë afro 1 miliard shpenzime. Më poshtë e keni listën e transferimeve nga viti 2013./IndeksOnline/