75 Mall Live Search
23:57 / E Diele, 26 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Messi del kundër Neymarit, ja çfarë thotë për të

Lionel Messi mendon se Barcelona është më mirë pa Neymar.

Sulmuesi brazilian u largua nga Kamp Nou për Paris Saint-Germain për një shumë rekorde prej 222 milionë euro këtë verë.

“Largimi i Neymar ka shkaktuar mënyrën se si luajmë për të ndryshuar”.

“Ne kemi humbur shumë potenciale sulmuese, por na ka favorizuar në një kuptim mbrojtës”.

“Aktualisht ne jemi më të armatosur mirë në mes të fushës, kemi më shumë balancë dhe kjo na bën më të fortë në mbrojtje”.

 

Temat: