11:06 / E Diele, 26 Gusht 2018 / indeksADMonline

Murray, Edmund, Watson & Norrie të gatshëm për US Open

Andy Murray është njëri prej katër britanikëve që do ta fillojnë kampanjën në US Open kur gara në fjalë të fillojë të hënën në Nju Jork.

31-vjeçari do të rikthehet në Grand Slam ndaj australianit, James Duckworth në ”Louis Armstrong Stadium”.

Numri një i Britanisë, Kyle Edmund do të përbllet me Paolo Lorenzin, ndërsa Cameron Norrie gjithashtu luan ndaj Jordan Thompson.

Teksa, Heather Watson përballet me rusen, Ekaterina Makarova, dhe Johanna Konta përballet me francezen, Caroline Garcia të martën./IndeksOnline/

Temat: