13:28 / E Mërkurë, 10 Tetor 2018 / indeksADMonline

Organizohet garë me traktorë Porsche

Fansat e Porsches kanë pasur mundësinë të marrin pjesë në një garë të markës gjermane me traktorë Porsche, në rrugë dhe pista që përdoren në Formula 1.

Gara e parë ndonjëherë me traktorë Porsche siguroi një gjallëri me 17 traktorë që garonin nga linja fillestare në urën Mother’s Polish.

Traktorët Porsche u ndërtuan midis viteve 1956 dhe 1963, me më shumë se 125,000 të prodhuara. Shumë prej tyre ende përdoren sot në mbarë botën. /IndeksOnline/