15:00 / E Hënë, 05 Mars 2018 / indeksADMonline

Policia nis hetimet, dyshohet për vrasjen e Astorit (Foto)

Prokurori i Udines konfirmon se procedimet penale kanë filluar mbi vdekjen e Davide Astorit, por thekson se është procedurë normale.

Antonio De Nicolo njoftoi të dielën se Astori kishte vdekur nga shkaqe natyrore , por ai i tha Radios Rai mëngjesin e ardhshëm se një hetim policor për vrasje ishte hapur.

“Ne kemi hapur procedime penale mbi hipotezën e vrasjeve”, shpjegoi ai.

“Tani për tani, është ngritur kundër personave të panjohur. Ne kemi rregulluar një autopsi, e cila do të kryhet të martën “.

Ai pastaj sqaroi “Ne kemi një detyrë për të konstatuar nëse vdekja e Astorit ishte tragjike dhe nëse dikush dinte diçka”.

“Tani për tani, askush nuk është përgjegjës, as nuk ka ndonjë që duket sikur mund t’i përgjigjen çdo gjëje”.

“Fillimi i kësaj procedure gjyqësore na lejon të identifikojmë çdo përgjegjësi nga ana e kujtdo.”

Mbrojtësi vdiq në Udine pasi Fiorentina do të luante Zebrette në pasditen e vdekjes së tij. /IndeksOnline/

Temat: