12:55 / E Martë, 06 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Reperi i njohur: Nëse do të isha me Mac Miller atë natë, ai do të ishte ende gjallë

French Montana ka deklaruar se ai do të mund ta shpëtonte nga mbidoza e cila ia morri jetën reperit të njohur, sepse të famshmit që kalojnë në mbidozë kanë nevojë vetëm për shoqëri.

Në emisionin e njohur ‘Raq Rants’ që shfaqet në BET, reperi i njohur tha se nëse ai do të kishte kaluar më shumë kohë me Mac i cili vdiq nga kokaina dhe fentanilit, ai do të ishte ende gjallë. Montana deklaroj se po të kishte një vëlla më të madh, Mac që ti tregonte atij që ta ndërprente atë mënyrë të jetesës., shkruan Indeksonline.

French beson se Mac nuk kishte njerëz të mirë rreth vetës dhe kjo edhe i morri jetën.

Reperi i njohur Mac Miller vdiq me 7 shtator të këtij viti. Ai u gjet i vdekur rreth mesditës në shtëpinë e tij në San Fernando Valley ./Indeksonline/