09:14 / E Enjte, 30 Gusht 2018 / indeksADMonline

Salahut i “kushtojnë” fjalët, në Egjipt i kërcënojnë nënën

Mohamed Salah ka kritikuar më parë Federatën Egjiptiane të Futbollit për mos përmirësimin e kushteve.

Kishte shumë ankesa të bëra në drejtim të tyre, sidomos pas përfundimit të Kupës së Botës, shkruan indeksonline.

Por fjalët e yllit të Liverpoolit i kanë penguar dikujt në veriun e Afrikës që nuk ka hezituar për ta kërcënuar nga familja.

Pjesëtar të Federatës Egiptiane kanë kërcënuar Salahun madje duke i përmendur edhe nënën e tij.

“Do të doja ta kujtoja MoSalah se nëna juaj ende është në Egjipt. Ju jeni jashtë vendit dhe mund të bëni ashtu siç dëshironi. Ata që e kuptojnë, e kuptojnë këtë mesazh”, ka shkruan Lateif në Tëitter, zyrtar kryesor i futbollit në Egjipt.

“Në foto me mua janë katër lojtarë dhe një derr i bardhë”, ka shkruar Magdy Abdulghani derisa kishte publikuar një fotografi me futbollistët e kombëtares së Egjiptit. /IndeksOnline/

Temat: