19:09 / E Mërkurë, 11 Korrik 2018

Skoda vjen me model elektrik [Foto]

Sa i përket modeleve RS, Skoda ka për momentin vetëm Octavia RS, por që do të ndryshojë në muajt që do të vijnë, me prodhimin e Kodiaq RS.

SUV-i më i shpejtë me shtatë ulëse nuk do të jetë fundi i zgjerimit të RS, pasi marka nga Çekia tashmë është duke planifikuar një model të tretë, i cili do të heqë dorë nga motori me djegie për të shkuar plotësisht elektrik.

Në të vërtetë, shefi i shitjes dhe marketingut të kompanisë ka deklaruar se një model me zero emetime është në punë.

Ka shumë lajme të mira për të ndarë rreth formacioneve të RS pasi Skoda po sugjeron që edhe kthimi i Fabia RS është një mundësi. /IndeksOnline/

Temat: