22:05 / E Enjte, 19 Prill 2018 / indeksADMonline

Gunes dA�rgohet nA� spital, gjithA�ka nisi nga Pepe, kA�to janA� momentet e pA�rleshjes (Video/Foto)

Derbi turk mes, FenerbahA�es dhe Besiktasit e vlefshme pA�r gjysmA�finalen e KupA�s sA� TurqisA� A�shtA� ndA�rprerA�. Ishte minuta e 56a��tA� ku tifozA�t vendas goditA�n nA� kokA� trajnerin e Besiktasit, Senol Gunes, shkruan IndeksOnline.

U pritA�n minuta tA� zjarrta nA� kA�tA� duel, por jo bash tA� eskalohet situata nA� kA�tA� mA�nyrA�. Qysh nA� minutA�n e 30a��tA�, ndeshja mori njA� kahje tjetA�r, pasi ish-lojtari i Real Madridit, Pepe u ndA�shkua me karton tA� kuq, pA�r shkak tA� njA� ndA�rhyrje brutale.

TifozA�t e FenerbahA�es ishin tA� revoltuar nga fillimi i ndeshjes, duke fyer lojtarA�t e Besiktasti nA� A�do minutA�. Madje ata gjithmonA� tentuan ta��i lA�ndonin lojtarA�t duke hedhur gjA�sende nA� fushA�.

NA� minutA�n e 56a��tA�, trajneri i Besiktasit u godit nga tifozA�t e Fenerit, dhe me qA� rast A�shtA� dA�rguar nA� spital, kurse ndeshja A�shtA� anuluar.

PA�r kA�tA� takim pritet tA� vendoset nga Federata e Futbollit tA� TurqisA�, e cila ka caktuar takim zyrtar tA� mA�rkurA�n dhe me shumA� gjasa fituesi do tA� zgjedhet nA� tavolinA�.

KujtojmA� qA� pA�rveA� trajnerit, Gunel, tA� lA�nduar mbetA�n edhe disa persona tjerA� tA� stafit tA� Besiktasit./IndeksOnline/