14:55 / E Mërkurë, 13 Dhjetor 2017

Buffon nuk dorëzohet, me Italinë për Euro 2020 (Video)

Pavarësisht se mbush 40 vjet më 28 janar, Gigi Buffon duket se nuk ka ndërmend të tërhiqet në këtë moment, shkruan indeksonline.

Kapiteni i Juventusit dhe skuadrës italiane ende ndjehet në formë të mirë, dhe siç shpjegohet gjatë ‘Gazzetta Sports Awards’ në Milano, synon për momentin të vazhdojë aventurën e tij në bardh e zi.

Nxitur nga prezantues televiziv dhe tifozi i madh i Juventusit , Massimo Giletti, Buffon tha: “Unë jetoj nga dita në ditë?. Sa për Evropianin 2020, nuk e përjashton mundësinë”, duke e vendosur një shtesë në karrierën e tij të gjatë.

“Derisa të më shihni në fushë, derisa të ndihem i dobishëm”, vazhdoi Buffon, “do të doja të përgjigjesha kështu: pas eliminimit kundër Suedisë, mora shumë dashuri, njerëzit kuptuan se unë nuk kam maska ​​dhe vlerësova”. /IndeksOnline/

 

Temat:
Mos i humb