23:10 / E Premte, 12 Tetor 2018

Kroacia dhe Anglia ndahen në paqe, golat e Lukakut mposhtin Zvicrën

Kanë mbaruar ndeshjet e sontme në Ligën e Kombëve.

Dy ndeshjet kryesore ishin në Ligën A, ku u takuan Kroacia kundër Anglisë dhe Belgjika kundër Zvicrës.

Ndeshja mes Kroacisë dhe Anglisë u nda me rezultat të bardhë 0:0. Një ndeshje e barabartë edhe sa i përket rasteve, transmeton Indeksonline.

Kurse në ndeshjën tjetër, Belgjika mposhti Zvicrën me rezultat 2:1. Pjesa e parë përfundoj pa gola, ndërsa në pjesën e dytë pam tre gola.

Fillimisht shënoj Romelu Lukaku në minutën e 58-të për të kaluar ekipin belg në epërsi.

Zvciëra barazoj me anë të Gavranovic në minutën e 76-të. Por nuk zgjati shumë dhe Belgjika rikthej epërsinë përsëri me anë të Lukakut.

Për Zvicrën u paraqitën Shaqiri dhe Xhaka për 90 minuta.

Rezultatet tjera nga ndeshjët e ditës së sotme:

Austria 1:0 Irlanda e Veriut

Estonia 0:1 Finlanda

Greqia 1:0 Hungaria

Belarus 1:0 Luxembourg. /Indeksonline/