16:02 / E Enjte, 17 Maj 2018

Momenti që Buffon do të donte ta largonte nga historia (Video)

Gianluigi Buffon ka bërë të ditur se do t’i jap fund aventurës së tij te Juventusi.

Portieri legjendar ka një karrierë të lavdishme dhe e gjitha me lëvdata për arritjet e tij.

Megjithatë, Buffon ka një moment që do të donte ta largonte nga historia.

Momenti i anulimit të golit të Muntarit në sezonin 2012/13 që portieri e largoi topin pasi ishte futur gjysmë metri brenda portës.

Buffon u kritikua për këtë rast, sidomos pas deklaratës së tij se nuk do ta tregonte asnjëherë një rast të tillë.

Ky gol madje konsiderohet që ka vulosur fatin e kampionatit atë vit./IndeksOnline/

Temat: