23:54 / E Enjte, 22 Shkurt 2018

Mori fyerje raciste, ky është reagimi i Batshuayit (Foto)

Skuadra e Borussia Dortmund eliminoi ekipin italian, Atalanta nga Europa Liga.

Gjermanët barazuan 1 me 1 në Itali, por fal fitores në “Iduna Park”, arriti që të kualifikohet në raundin tjetër, shkruan IndeksOnline.

Gjatë ndeshje u dëgjuan disa thirrje raciste në drejtim të ish-futbollistit të Chelseat, Michy Batshuayi.

Sulmuesi belg menjëherë pas ndeshjes ka reaguar përmes rrjeteve sociale.

“2018 dhe ende ka thirrje raciste si të majmunit nga tribuna, seriozisht? Shpresoj se ju do të kënaqeni duke shikuar Europa Ligën në TV, për ndeshjet e ardhshme”, ka shkruar Michy.

Kujtojmë se Batshuayi zëvendësoi të larguarin Pierre Aubameyang, i cili iu bashkua Arsenalit gjatë mini-afatit të janarit./IndeksOnline/

Temat: