Azem Syla dërgohet në Gjykatën Themelore

(I plotësuar) - Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla tani është dërguar në Pallatin e Drejtësisë, përkatësisht në Gjykatën Themelore ku pritet të dal para trupit gjykues për të dhënë deklaratë. Është bërë e ditur se prokurori i këtij rasti ka kërkuar 30 ditë paraburgim për Sylën. .................. Azem Syla në ora 14:00 del para trupit gjykues (Foto) (I plotësuar) - Ish-deputeti i PDK-së, Azem Syla, do të dal para trupit...

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Podujevë (Foto)

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur pak më parë në magjistralen Prishtinë-Podujevë, raporton Indeksonline. Aksidenti ka ndodhur në fshatin...

Valentina Bunjaku zëvendëson Lutfi Hazirin në Gjilan?! - Reagon ashpër Luta

Kryetari aktual i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka deklaruar se në zgjedhjet e ardhshme lokale, nuk do të jetë më kandidat për kryetar të...

Zidane flet për lëndimin e Ronaldos dhe Benzemas, konfirmon mungesën

Zinedine Zidane është shfaqur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes që Real Madridi do ta zhvillojë nesër ndaj Real Sociedadit. Zizu ka konfirmuar...

Lajme

Eurovisioni sqaron pse nuk lejohet përdorimi i flamurit të Kosovës

Organizatorët e Eurovisionit kanë thënë se ndalesa për përdorimin e flamurit të Kosovës gjatë netëve finale të Eurosong-ut, nuk është kundër shtetit të Kosovës. Por, kjo sipas tyre ka të bëjë me rregullat e përgjithshme. Përmes një...

Hoti: Buxheti në tri vitet e ardhshme rritet për 21 përqind

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur ka miratuar raportin tremujor të buxhetit për vitin 2016. Ministri i Financave, Avdullah Hoti tha se performansa e të hyrave, është në...

Rreth 20 demonstrues janë arrestuar në tubimin e Donald Trump

Rreth 20 demonstrues u arrestuan të enjten jashtë një tubimi fushate të Donald Trump në jug të Kalifornisë, ku republikani për president, kishte premtuar mbështetësve...

Tomë Gashi: EULEX-i ka bërë skandal në deklaratën e tyre se 10 ditë para bastisjes nuk e ka gjetur Sylen në Kosovë

Avokati i ish-deputetit të PDK-së Azem Syla, Tomë Gashi në një konferencë të mbajtur për media ka thënë se Syla nuk ka ikur këto dy ditë, por EULEX-i ka...

Rrëzohet një helikopter në bregdetin Norvegjez

Një helikopter është rrëzuar në afërsi të qytetit norvegjez Bergen me të paktën 14 persona në bord, gjitashtu raportohet se kanë rënë njerëz...

Sport

Premtimi i Luis Enriques: Ne nuk do të dështojmë!

Luis Enrique e ka bërë të qartë se skuadra e tij do ti marr me maksimumin e seriozitetit tri ndeshjet e mbetura deri në fund të edicionit. Para ndeshjes ndaj Betis, Enrique ka thënë se skuadra e tij nuk ka krizë dhe se është e gatshme për secilën...

Zidane flet për lëndimin e Ronaldos dhe Benzemas, konfirmon mungesën

Zinedine Zidane është shfaqur sot në konferencë për shtyp para ndeshjes që Real Madridi do ta zhvillojë nesër ndaj Real Sociedadit. Zizu ka konfirmuar mungesën e Ronaldos dhe...

Lajm i mirë për milanistat, kinezët po e sjellin një sulmues të madh falas

Blerja e Milanit nga kinezët duket se do të sjellë rezultatet e para. Pronarët e ri të Milanit pritet që të sjellin në skuadër si dhuratë sulmuesin e njohur kolumbian,...

Klubet e Kosovës në Champions League

Federata e Volejbollit e Kosovës e ka marrë një konfirmim të fortë nga Federata Evropiane e Volejbollit. Nga ky edicion Kosova do të përfaqësohet me dy klube, jo sikur vitin e...

E çuditshme ti ndodhë një amerikani, e gjuan futbollistin me kokoshka (Video)

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në ndeshjen e MLS e zhvilluar ndërmjet Vancouver dhe Kansas.  Një tifoz padrejtësisht e sulmoi një futbollist që nuk ishte fajtor...

Showbiz

Labi i rikthehet humanizmit, e merr përgjegjësinë për të ndërtuar shtëpinë e kësaj familje (Video)

Labinot Tahiri i është rikthyer aktiviteteve humane. Këngëtari nga Ferizaji e ka marrë përgjegjësinë që ti ndërtojë shtëpinë familjes Kryeziu.  20 mijë euro është vlera që Labi me miqtë duhet ti sigurojë për ndërtimin e...

Kathryn C këngëtarja moldave që i mori këngën dhe klipin Era Istrefit (Video)

Kënga hit “Bonbon”, krijim nga këngëtarja Era Istrefi përpos suksesit të madh që po arrin në shumë media botërorë dhe po pëlqehet anembanë...

Kim Kardashian dhe Naomi Campbell ndajnë momente shumë të dashura së bashku (Foto)

Kim Kardashian ka gëzuar një moment shumë të këndshëm në nënshkrimin e librit të modeles Naomi Campbell. 35 vjeçarja ka nënshkruar një kopje të...

Edhe mediat në Suedi merren me skandalin e Eurovizionit (Foto)

Gazeta më e njohur në Suedi “Expressen”, ka raportuar për vendimin që flamuri i Kosovës të ndalohet së valvituri në Festivalin Europian të...

Për Era Istrefin flasin edhe mediat meksikane (Foto)

Era Istrefi pas lansimit të këngës së saj “Bon Bon”, nuk ka të ndalur duke u shfaqur në mediet ndërkombëtare. Së fundi "los40", ueb faqe për...

Tech/Auto

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi zgjerimi deri në 128. Për fotografim kujdeset kamera 13MP në pjesën e pasme, ndërsa ajo e...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Asus sjell tabletin e ri Transformer Book T302 (Foto)

Asus së funmdi ka prezantuar një model të ri të serisë së tabletëve 2 në 1, në formë të librit, T302. Tableti AsusTransformer Book T302, do...

Facebook me 1.65 miliardë përdorues në muaj

Facebook ka raportuar se shitjet e tyre kanë arritur shumën prej 5.4 milion dollarë, duke shënuar rritje prej 52 përqind vit pas viti . Rreth 1.65 miliardë njerëz përdorin...

Google fotografon Shqipërinë

“Street View” është programi i hartëzimit i gjigantit amerikan të teknologjisë “Google”, që u mundëson përdoruesve të tij të shohin më...

Indeks+

Një njeri mbetet me gjysmë të kafkës pas sulmit brutal të një bande (Foto)

Një njeri ka mbetur me gjysmë të kafkës, pas asaj që policia e përshkruajnë si një "sulm brutal". Kirk Hutchinson, 52 vjeç, u la pa ndjenja dhe me dëmtime të mëdha në kokë, pasi u sulmua nga një grup i njerëzve të cilët kanë mbajtur maska...

Biçikleta që mund të fluturojë

Colin Furze, ish hidraulik ka ndërtuar një pajisje të njohur si ‘hoverbike’, e cila është në formën e biçikletës, por që mund edhe të...

Mrekullia e shpellës më të madhe në botë (Foto)

Një fermer vitnamez, në vitin 1991 ka gjetur një shpellë të paeksploruar më parë në Parkun Kombëtar Phon Nha-Ke Bang. Një gurgullimë e tmerrshme uji që vinte...

Vendi ku mund të keni një shtëpi për vetëm 1 euro

Kryetari i komunës Ollolai në zonën e Sardenjës në Itali, ka nxjerrë një vendim, sipas të cilit, shtëpitë e komunës shiten për një çmim simbolik me...

Kjo familje e arinjve polar ka harruar për të pastruar fytyrat pas drekës (Foto)

Një ari polar dhe dy këlyshët e tij janë fotografuar në disa momente interesante ,duke u parë të përlyer me gjak në të gjithë fytyrat e tyre. Treshja ka...

Opinione

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë dhe stafit organizues gjate përgatitjeve per gjysmëfinalen? Përgjigja: PO Pyetja e trete: A kishte gabime ne venje...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Rëndësia e të rinjve në zhvillimin e demokracisë në Republikën e Kosovës!

Bazuar ne situatën aktuale politike, sociale, ekonomike, arsimore... ne Republiken e Kosoves,  dhe duke analizuar me pikepermeri kete gjendje jo te mire per shoqerin dhe ne pergjethesi per shtetin me te ri ne...

Ekonomi

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun 19-anëtarësh është dyfishuar nga 0.3 përqind sa ka qenë në çerekun paraprak dhe...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Abrashi u mundëson praktikë 15 studentëve në MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi, priti sot në takim një grup studentësh nga Universiteti Amerikan i Kosovës (RIT/A.U.K) dhe i mirëpirti ata duke u ofruar...

Kompania Limak fiton tenderin e radhës në aeroportin e Senegalit

Kompania Limak që menaxhon me Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” fiton tenderin e radhës në aeroportin “Aeroport International Blaise-Diagne...

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit

Ekonomia e SHBA-së është rritur vetëm për 0.5% në tremujorin e parë të vitit. Shpenzimet e konsumit, luhatje globale në sektorin e prodhimit dhe investimi i dobët i...

Shëndetësi

Ushtrimet që djegin më shumë kalori se vrapimi

Zakonisht, kur është fjala për djegien e kalorive  shumë njerëz mendojnë se vrapimi është ushtrimi më efektiv. Sidoqoftë, ka shumë ushtrime tjera të cilat janë po aq të mira sa vrapimi, e të cilat do t’ju ndihmojnë të humbni peshë dhe të...

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...

Disa këshilla për të larguar erën e hudhrës dhe qepës

Shpesh herë, shumica nga ne rezervohen nga konsumimi i hudhrave ose qepëve duke menduar në aromën e pakëndshmë që ato na e lënë pas për një kohë të...

Nervi shiatik: Simptomat, shkaqet dhe si kurohet

Shiatiku është emri i një sindrome që është e karakterizuar nga dhimbja dhe që të dërgon drejt nervit shiatik. Nervi shiatik është nervi më i gjatë dhe...