Gjykata Themelore nesër merr vendim për Azem Sylën

Trupi gjykues në rastin e ish deputetit të PDK-së, Azem Syla, pritet që nesër të marr vendim për kërkesën e prokurorisë që atij t’i shqiptohet masa e paraburgimi prej 30 ditësh. Lajmin për Indeksonline e kanë konfirmuar burime të sigurta brenda Gjykatës Themelore. Prokuroria Speciale pas dorëzimit të Azem Sylës kërkoi një muaj paraburgim për të, ashtu siç u mor vendimi dje për gjashtë të arrestuarit tjerë. Azem Syla dhe grupi i tij po...

Kryeprokurori Lumezi kërkon fuqizimin e Prokurorisë së Shtetit me prokurorë shtesë

I kryesuar nga Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, sot është mbajtur takimi i radhës i kolegjiumit të kryeprokurorëve të prokurorisë së Apelit,...

Ahmeti ua kujton deputetëve serbë se çështja e kishës është politikisht e ndjeshme

Sot një delegacion i deputetëve serb të Kuvendit të Republikës së Kosovës vizituan Komunën e Prishtinës. Kjo vizitë ishte pjesë e vizitave...

Parashikimi i motit për vikend

Mot me diell dhe vranësira të dendura do të na shoqëroj gjatë ditës së shtune. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9  gradë...

Lajme

Gjykata Themelore nesër merr vendim për Azem Sylën

Trupi gjykues në rastin e ish deputetit të PDK-së, Azem Syla, pritet që nesër të marr vendim për kërkesën e prokurorisë që atij t’i shqiptohet masa e paraburgimi prej 30 ditësh. Lajmin për Indeksonline e kanë konfirmuar burime të sigurta brenda Gjykatës...

Veseli: 72 deputetë u nënshkruan për mëditje, në sallë vetëm 54 (Foto)

Pjesa e dytë e seancës së Kuvendit është ndërprerë sot për mungesë të kuorumit. Kreu i këtij institucioni Kadri Veseli pati kritika të ashpra ndaj...

Thaçi: Heroi Ilaz Kodra luftoi për lirinë e Kosovës, tash i kemi bashkuar forcat për integrimin e shtetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marrë pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e 17-vjetorit të rënies së komandantit të Brigadës 114, Ilaz...

MSA-ja po zbatohet pa ndonjë problem të theksuar

Procesi i zbatimit të Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit (MSA), deri më tani nuk ka hasur në ndonjë problem të madh, thonë përfaqësues të autoriteteve...

Atifete Jahjaga nuk e bëri, por Hashim Thaçi e vendos fotografinë e Pacollit në presidencë (Foto)

Fotografia e Behgjet Pacollit asnjëherë nuk zuri vend në presidencë gjatë pesë vjetëve sa aty qëndroi ish president Atifete Jahjaga. Në zyrën e Jahjagës...

Sport

A ju kujtohet çfarë pati thënë Hummels për Lewandowskin dhe Gotzen që kaluan te Bayerni?!

Vendimi i Mats Hummels për t’iu bashkuar rivalëve të Bayern Munich, ka zemëruar tej mase tifozët e Borussia Dortmundit. Ky do të jetë lojtari i tretë që në katër vitet e fundit e lë Dortmudin për Bayernin. Ajo që po befason më shumë tek rasti i Hummels,...

Ish tenisti serb: Pata lidhje me Princeshën Diana kur ajo ishte e martuar (Foto)

Ish tenisti serb, Slobodan Zivojinovic, pretendon që ka pasur lidhje dashurie së bashku me Princesh Diana në kohën kur ajo ishte ende e martuar me Princ Charles. Sipas tij, ai dhe Diana kishin...

Elvir Muriqi e feston ditëlindjen në Kosovë, aty edhe Daut Haradinaj

Daut Haradinaj, sot ka takuar boksierin e mirënjohur shqiptaro amerikan, Elvir Muriqi. Elviri është njëri prej emrave më të njohur të sportit amerikano-shqiptar. Ai në dhjetë...

Mundësia që vjen një herë në jetë

Claudio Ranieri vazhdon të mbajë të koncentruar skuadrën kur kanë mbetur edhe tre xhiro deri në përfundim të kampionatit, dhe ku skuadrës së tij i mjaftojnë...

Jo vetëm Ronaldo e Benzema, Realit i mungon nesër edhe një yll tjetër

Zinedine Zidane ka rrezikuar gogja për ndeshjen e nesërme ndaj Real Sociedadit.  Pasi konfirmoi mungesën e Ronaldos dhe Benzemas për shkak të lëndimeve, trajneri i Realit ka...

Showbiz

Soni paraqet një nga skenat e saj më të mira në videoklipin e ri (Foto)

Këngëtarja Soni Malaj pas bashkëpunimit me reperin Skivi ka mbetur mjaft e kënaqur pasi po vazhdon këngët e saj me bashkëpunime. Ajo këtë herë pritet të publikoj këngën e saj me këngëtarin Gena, këngë kjo e realizuar me videoklip. Në një fotografi...

Ledina emocionohet teksa dëgjon këngën Bonbon të Erës në një radio gjermane (Video)

Kënga Bonbon nga Era Istrefi është krijimi më i sukseshëm në muzikë për momentin. Kjo këngë ka arritur që të lë prapa shumë...

Noizy publikon këngën “Flight mode” në bashkëpunim me Lil Kolin (Video)

Reperi Noizy ka vendosur që brenda pak ditësh të bëjë publikimin e shumë këngëve dhe jo vetëm kaq ato të gjitha me videoklipe. Si duket reperi ka vendosur që...

Këngëtari shqiptar ndalohet në aeroportin suedez, dyshohet si terrorist! (Video)

Gjatë udhëtimit për një mbrëmje në Suedi, këngëtari i hitit “Dale”, Lindon Berisha është ndalur për kontroll në aeroportin e Malmos në...

Dhurata me përkushtim serioz për ushtrimin e të pasmëve të saj (Video)

Këngëtarja Dhurata Dora ka një zë shumë kualitativ dhe shumë këngë të krijuara nga ajo janë nga më të pëlqyerat. Por Dhurata, është një...

Tech/Auto

Kufjet e reja pa tela "smart", shumë komode dhe atraktive

Bragi ka sjellë produktin e tyre më të ri, që mund të bëjë stërvitjet tuaja apo edhe aktivitetet e tjera shumë më të lehta përderisa ju jeni duke përdorur kufjet më të reja të Bragi. Njerëzit dëgjojnë muzikë përderisa janë duke...

Twitter do të kalojë nga një rrjet social në një aplikacion për lajme

Twitter ka ndaluar duke e quajtur veten si një rrjet social, duke zëvendësuar atë me një aplikacion të lajmeve. Kompania nuk ka bërë asnjë deklaratë publike se pse...

Huawei prezanton modelin e ri Honor 5C (Foto)

Huawei prezanton zyrtarisht telefonin më të ri Honor 5C. Modeli i ri do të ketë ekran 5.2-inç me procesor Kirin 650 dhe 2GB RAM. Hapësira e brendshme është 16GB, me mundësi...

Facebook trefishon fitimet tremujore

Aksionet e Facebook janë rritur pas raportimit të trefishimit të fitimeve të tremujorit të parë krahasuar me një vit më parë në 1.51 miliardë...

Asus sjell tabletin e ri Transformer Book T302 (Foto)

Asus së funmdi ka prezantuar një model të ri të serisë së tabletëve 2 në 1, në formë të librit, T302. Tableti AsusTransformer Book T302, do...

Indeks+

Në një park të Spanjës gjinden 600 kilogram monedha romake

Në një park në jug të Spanjës disa punëtorë të cilët ishin duke punuar në rregullimin e tubacioneve kanë gjetur rastësisht 600 kilogramë para të lashta romake. Në një deklaratë të lëshuar nga arkeologet thuhet se punëtorët kanë zbuluar...

Ngacmon një grua në ashensor, por nuk kishte parashikuar reagimin (Video)

Kamerat e sigurisë të një ndërtese në Kinë kanë kapur përpjekjen e një burri për të ngacmuar seksualisht një grua në ashensor. Në pamje, ai shihet...

A mund të gjeni gabimin në këtë foto? Ju keni pesë sekonda (Foto)

Ky mister i shpejtë ka qarkulluar kohëve të fundit nga "Playbuzz", i cili nuk kërkon shumë mund dhe kohë. Keni pesë sekonda për të gjetur...

Lokali ku burrat paguajnë për tu rrahur nga gratë (Foto)

Keni dëgjuar ndonjëherë të paguash për tu rrahur? Një lokal boksi në qytetin e Londrës i quajtur “Wrestling Management” është hapur për të...

Një njeri mbetet me gjysmë të kafkës pas sulmit brutal të një bande (Foto)

Një njeri ka mbetur me gjysmë të kafkës, pas asaj që policia e përshkruajnë si një "sulm brutal". Kirk Hutchinson, 52 vjeç, u la pa ndjenja dhe me dëmtime...

Opinione

Rama po kërkon justifikimin e Hitlerit

Thuhet se Hitleri, në ditët e fundit të tij në bunker, atëherë kur aleatët po shkatërronin një nga një qytetet gjermane, u tha njerëzve të tij të afërt mes pezmit dhe delirit: “Ky popull nuk më ka merituar mua”.  E njëjta sindromë ka kapluar me...

Verdikti i Gjykatës për tragjedinë e Hillsborough

Pyetja e pare: A vdiqën 96 njerëz për shkak te shtypjes ne hekurat qe i ndalonin tifozet per te hyre ne fushe(shkak i tejmbushje) ? Përgjigja: PO Pyetja e dyte: A kishte gabime te policisë...

Sqarim për politikanin Dardan Molliqaj

Në konferencën e djeshme për shtyp ti shpife për Klan Kosovën. Në atë deklaratë nuk kishte asnjë gjë të vërtetë. Më duhet të të...

Kosova ka nevojë për alternativat qeverisëse, e jo politikan që prostituohen herë andej e herë këndej

1.    Kosova s'ka nevojë për emra të konsumuar medialisht, as për emra që aksidentalisht u futën në politikë, e as për emra që prostituohën...

Zëri i të rinjve , zë që nuk dëgjohet apo që nuk duan ta dëgjojnë?!

Rinia, thuhet se është e ardhmja por njëkohësisht edhe e tashmja e vendit tonë. Vizioni dhe ëndrrat e rinisë janë të pashuara ndonëse shpesh ndodh që ato të...

Ekonomi

Nënshkruhet kontrata milionëshe në mes të Albi Group Kosovë dhe Cineplexx Austria

Në objektin e Albi Mall në Prishtinë u nënshkrua kontrata finale në mes të Albi Group dhe Cineplexx International GmbH, thuhet në një njoftim nga Albi Group. Ky projekt i cili ka filluar qysh nga gjysma e dytë e vitit 2015, pritet të finalizohet në Shtator të këtij viti ku do...

Indeksi i çmimeve të prodhimeve në bujqësi shënon rënie

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar sot Indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi“ për tremujorin e parë të sivjetshëm...

Ekonomia në Eurozonë rritet përtej parashikimeve

Ekonomia e Eurozonës është rritur për 0.6 përqind në tremujorin e parë të këtij viti, bëjnë të ditur shifrat zyrtare. Norma e rritjes në bllokun...

Inflacioni i eurozonës rezulton negativ

Inflacioni i eurozonës në muajin prill ka rënë përsëri. Sipas të dhënave të së premtes, nivelet e papara të masave stimuluese nga Banka Qendrore Evropiane nuk...

Abrashi u mundëson praktikë 15 studentëve në MPMS

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale z.Arban Abrashi, priti sot në takim një grup studentësh nga Universiteti Amerikan i Kosovës (RIT/A.U.K) dhe i mirëpirti ata duke u ofruar...

Shëndetësi

Si të fshihni aknet në fytyrë (Video)

Aknet janë një sëmundje e lëkurës që variojnë për nga përmasat dhe karakteristikat e tyre. Ato mund të shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë të pakta rastet kur ato shfaqen edhe në moshë adulte. Për pasojë shfaqja e tyre është vërtet...

Ushtrimet që djegin më shumë kalori se vrapimi

Zakonisht, kur është fjala për djegien e kalorive  shumë njerëz mendojnë se vrapimi është ushtrimi më efektiv. Sidoqoftë, ka shumë ushtrime tjera të...

6 mënyra se si mund të keni dhëmbë të bardhë dhe të bukur

Me poshtë mund ti gjeni gjashtë metoda të ndryshme të cilat ndihmojnë për zbardhjen e dhëmbëve. Luleshtrydhe të shtypura Kjo është një nga metodat...

10 shenjat që tregojnë se jeni anemikë

Anemia është një sëmundje e zakonshme e gjakut që zhvillohet kur ka mungesë të qelizave të kuqe të gjakut, apo kur këto qeliza nuk kanë mjaftueshëm...

Disa këshilla për të larguar erën e hudhrës dhe qepës

Shpesh herë, shumica nga ne rezervohen nga konsumimi i hudhrave ose qepëve duke menduar në aromën e pakëndshmë që ato na e lënë pas për një kohë të...